Dit zag ik zelf ook niet helemaal aankomen

Om maar meteen met de deur in huis te vallen: ik stop met mijn yogaschool. Het was een moeilijke en heel verdrietige keuze, maar elke vezel in mijn lichaam weet: dit is een goed besluit.

Tien jaar heb ik hard gewerkt als yogadocent en ondernemer, vanuit een diepe liefde voor yoga en de wens die liefde over te dragen op zoveel mogelijk anderen.

In 2015 begon ik voor mezelf en aan het eind van 2018 nam Yoga038 een vlucht. Mijn lessen en workshops zaten vol en elke week mocht ik alleen maar leuke, lieve, toegewijde mensen op de mat verwelkomen. Wat een geluk.

Toen kwam corona…

Na een zware periode, inclusief mijn eigen dans met een slopende combinatie van long covid en een burnout, hoopte ik in 2024 op een mooie doorstart van alles wat ik in de jaren voor de pandemie had opgebouwd. Maar het momentum van toen heb ik niet meer te pakken gekregen. Ondanks de fijne vibes in mijn studio aan de Van Diemenstraat. En ondanks alle leuke, lieve, toegewijde mensen die hun weg naar me (terug) wisten te vinden.

Vooral het ondernemerschap kost me meer energie dan ik op dit moment kan missen. Bovendien ben ik geen twintig meer. Mijn lichaam is moe, ik heb steeds vaker phpd’tjes* en ook mentaal merk ik dat ik niet veel meer te geven heb. En dus stop ik ermee. Na tien jaar komt er voorlopig een einde aan mijn carrière als zelfstandig ondernemer.

Wat er hierna komt weet ik niet. Misschien sta ik over een jaar wel je koffie te maken in een gezellig lunchcafeetje in de stad. Misschien ligt er een boek van mijn hand op de planken bij Van der Velde en Westerhof. Of misschien ben ik wel keihard aan het re-wilden in de Noorse bergen.

En misschien geef ik ook wel weer gewoon yogalessen en workshops, maar dan in de studio van een collega. Ik heb geen idee. En dat is oké. Ik kom er vanzelf achter.

Voor nu geef ik mezelf de toestemming om te stoppen met knokken om het hoofd van mijn bedrijf boven water te houden. Met een verdrietig hart heb ik deze week daarom de huur van mijn studio opgezegd. Wat ga ik die plek missen. En wat ga ik mijn leerlingen ook missen.

Aan alle leuke, lieve, toegewijde mensen die ik de afgelopen tien jaar heb mogen ontmoeten in mijn studio en daarbuiten: dank je wel voor het volgen van mijn yogalessen en workshops. Voor het lezen van mijn schrijfsels op mijn website, in mijn nieuwsbrief en op social media. Voor al je goede vragen, grappige opmerkingen en lieve berichtjes. En bovenal dank je wel voor je vertrouwen in mij. Hoe lang ik je ook ken, al tien jaar of nog maar tien weken, ik vond het ontzettend fijn dat ik je yogadocent mocht zijn.

Liefs ✨🙏🏻✨

Lees verder